SOCRadar Threat Intelligence

SOCRadar Threat Intelligence

 Siber Tehdit İstihbaratı ve Dijital Risk Koruma Platformu

SOCRadar Threat Intelligence

 

 

SOCRadar Threat Intelligence karmaşık dijital risklere karşı akıllı koruma platformu olarak geliştirilen ve bilgi topladığı kaynaklar ile güçlü bir siber tehdit istihbarat servisi ile mevcut siber güvenlik alt yapılarında proaktif kalkan görevini üstlenen bir çözümdür.

Yapay zeka teknolojisinden faydalanarak Deep Web, Dark Web, BlackMarket, Bot Market, PasteBin Siteleri, Github, Sosyal Medya Siteleri gibi kaynaklardan topladığı verileri şekillendirerek istihbarat kaynağına dönüştürür.Oluşturulan alarm kuralları sayesinde gerekli önlemler alabilir ve savunma geliştirilebilir.

 

 

Siber Tehdit İstihbaratı sayesinde ihlalleri zamanında tespit ederek veri kaybını önleyin !

ThreatFusion

Tehdit İstihbaratı Ekiplerinin daha derin bağlam, gerçek zamanlı tehdit araştırması ve analizi aramasına yardımcı olmak için büyük veri destekli bir tehdit araştırma modülü sağlar. Kopya sitelerden, Dark ve Deep Web forumlarına kadar  web üzerindeki devasa veri kaynakları tarafından beslenir. Modül ayrıca, IOC’lere sektörünüzü hedefleyen potansiyel tehditler ve tehdit aktörleri sağlamak için çok çeşitli kaynaklardan alınan API’ye hazır istihbarat beslemelerini içerir.

ThreatFusion’da kullanılan modüller.

 • Vulnerability Intelligence : Tehdit aktörlerinin kullandığı güvenlik açıklarını takip edin.
 • Threat Actor Tracking : Tehdit aktörlerinin teknikleri ve taktikleri hakkında bilgi.
 • Big Threat-Share Data Search : Deep Web ve siber güvenlik için arama : ThreatHose
 • Threat Feed & IoC Management : Zenginleştirilmiş veriler üzerinde tehdit araştırma.
 • Cyber News Feeds : Kategorize edilmiş siber güvenlik haberleri.
 • Credential Stuffing Protection : Güncel kombolistler ile güvenlik seviyesi iyileştirme.
 • Threat Intelligence Sharing : Tehdit istihbaratı paylaşımı : ThreatShare

 

 

Attack Mapper

Bilinmeyen dış dijital varlıkların önem derecesine ilişkin otomatik bir şekilde ek görünürlük ve bağlam elde etmelerine yardımcı olur. SOCRadar’ın gelişmiş internet çapında izleme algoritmaları aracılığıyla AttackMapper, güvenlik ekiplerine, kullanımda olan internete bakan tüm teknolojik varlıkların yanı sıra IP, DNS, Etki Alanı ve kriptografik altyapıya atfedilen varlıklara doğrudan görünürlük sağlar.

AttackMapper’da kullanılan modüller.

socradarRiskPrime

Büyük veri noktalarını eyleme dönüştürülebilir istihbarat uyarılarında bir araya getirerek ve ilişkilendirerek endüstri lideri anında kimlik avı alanı tanımlama, internet genelinde tarama ve güvenliği ihlal edilmiş kimlik bilgisi algılama teknolojilerini temel alır.

Güvenlik Operasyonları ve Risk Yönetimi ekiplerinin dijital dönüşüm yoluyla belirli risklerin nasıl geliştiğini ve hafifletme için ne yapılması gerektiğini hızlı ve etkili bir şekilde anlamasını sağlar.

RiskPrime’da kullanılan modüller

 • Kredi Kartı Algılama.
 • Hesap ve Veri Sızıntıları.
 • Deep ve Dark web Taraması.
 • Sahte Mobil Uygulama Taraması.
 • Kaynak Kodu Sızıntı Taraması.
 • Sosyal Medya İzleme.
 • Benzer ve Sahtecilik Taraması.

 

Saldırganların kullandığı tüm dolandırıcılık modellerini eş zamanlı olarak tarayan ve gerekli tedbirlerin alınması için IT ekiplerine alarm ve uyarı gönderen yapı sayesinde kuruluşların veri kaybetmemesi sağlanmaktadır.

 

Fiyatlandırma, Bilgi ve Destek için [email protected] adresine mail atabilir veya 0850 308 0025 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

MENÜYÜ KAPAT